کشف کشمش کرج در غار مربوط به اصحاب کهف

این کشمش کرج به طور معمول در محیط های داخلی کم آب می شود که رنگ سبز کم رنگ خود را حفظ می کند. گاهی اوقات رنگ توسط دی اکسید گوگرد تقویت می شود.

موناککا
Munakka که در انگلیسی به عنوان کشمش انگور سیاه نیز شناخته می شود، یک میوه دارویی است.

دانه ها، پوست، برگ ها و کل میوه موناککا دارای خواص دارویی هستند. این باعث می شود که برای متعادل کردن دوشاهای واتا و پیتا در بدن مفید باشد.

انگور خشک نام رایج Munakka است. آنها دارای مواد مغذی و همچنین کالری بالایی هستند.

Munakka در ابتدا سبز است و با خشک شدن تیره می شود و در نتیجه میوه ای خشک و تیره رنگ با دانه های کوچک به وجود می آید.


بر اساس جدول ترکیب مواد غذایی هند (IFCT) توسط موسسه ملی تغذیه (NIN) و ICMR، ترکیب غذایی 100 گرم کشمش سیاه خشک شده به شرح زیر است:

ترکیبات مغذی کشمش، اگرچه کشمش کوچک و سرشار از قند است، اما سرشار از سایر مواد مغذی ضروری است.

اهن
برای گیاهخواران سخت است که آهن کافی را از منابع گیاهی به غیر از سبزیجات برگ سبز دریافت کنند. مصرف میان وعده کشمش به آنها کمک می کند تا آهن بیشتری از طریق رژیم غذایی به دست آورند.

آهن به جریان خون کمک می کند که تأثیر مثبتی بر سلامت قلب و عروق دارد. کشمش به عنوان یک میان وعده خوب قبل از تمرین در نظر گرفته می شود.

از آنجایی که آهن به ویتامین C نیاز دارد

ویتامین B6
انواع ویتامین های گروه B در کشمش وجود دارد. طبق گفته کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده، آنها باید غذا را به سوخت تبدیل کنند تا انرژی و کمک به تشکیل گلبول های قرمز خون را تامین کنند.

100 گرم یا 1/2 فنجان کشمش 7 درصد از ویتامین B6 توصیه شده روزانه را تامین می کند.

منگنز
منگنز یک ماده معدنی حیاتی برای تشکیل استخوان و سلامت استخوان است. آنزیم آنتی اکسیدانی بدن را تحریک می کند که برای جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد لازم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.