چیپس موز خشک موجب باز شدن گرفتگی عروق قلب می شود

تیمار هیدروکلوئیدی با پکتین 1 درصد جذب روغن را در طول فرآوری کاهش می دهد و از این رو برای تهیه چیپس موز خشک کم چرب توصیه می شود. دمای بالا و محتوای قند بالا در برش می تواند در اثر کاراملی شدن باعث قهوه ای شدن آن شود.

افزودن آنتی اکسیدان هایی مانند پروپیلن گلیکول، پروپیل گالات و اسید سیتریک برای کاهش ترشیدگی در طول نگهداری توصیه شده است.

چیپس های فرآوری شده را می توان در کیسه های پلی اتیلن یا فویل های آلومینیومی بسته بندی کرد. بسته بندی فویل آلومینیومی لمینت شده مقاوم در برابر رطوبت نسبت به بسته بندی پلی پروپیلن یا پلی اتیلن ارجحیت بیشتری دارد زیرا در طول زمان تردی چیپس ها را با بوی کم ترش حفظ می کند.

چیپس

چیپس موز ترد را نیز می توان با استفاده از ترکیبی از کف کردن پوره موز و دمای خشک کردن 80 درجه سانتی گراد با سرعت هوای سطحی 0.5 متر بر ثانیه تولید کرد. عوامل کف کننده مانند آلبومین تخم مرغ و پروتئین سویا اصلاح شده و ایزوله پروتئین سویا استفاده شده است تلاش کرد.

غذاهای میان وعده به دلیل بافت ترد و تردشان که با پذیرش رطوبت از بین می روند، ارزش دارند. یکی دیگر از علل اصلی بدتر شدن، عدم ایجاد طعم به دلیل اکسیداسیون ترکیبات چربی مانند روغن نباتی است.

این گروه عمدتاً شامل غذاهای میان‌وعده سرخ‌شده (چیپس سیب‌زمینی، چیپس موز، سیب‌زمینی سرخ کرده، و غیره)، اسنک‌های پف کرده اکسترود شده و میان‌وعده‌های میوه‌ای هستند. ویژگی مشترک آنها ساختار متخلخل است که امکان دسترسی سریع به رطوبت و اکسیژن را فراهم می کند.

گروه دوم، قنادی ها، ساختار نزدیک تری دارند و بنابراین حساسیت کمتری دارند. به عنوان مثال، شیرینی های آب پز با شکر (آب نبات ها، تافی ها، آدامس ها، و غیره) و شکلات ها هستند. مواد بسته بندی مواد غذایی میان وعده، برای محافظت از آنها در برابر خرابی های فوق، باید الزامات بالایی برای ویژگی های مانع اکسیژن و رطوبت داشته باشند.

اغلب از بسته بندی خلاء یا فلاشینگ گاز بی اثر استفاده می شود. برای قنادی، تأثیر دمای بالا از اهمیت بالایی برخوردار است. در چنین مواردی، کنترل دقیق دما و همچنین فرمولاسیون و طراحی بهینه محصول باید در هنگام بازاریابی چنین محصولاتی در نظر گرفته شود و بسته بندی باید با یک هشدار ذخیره دما برچسب زده شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.