زنی با انگور شانی پیکانی موهای خود را شرابی کرد

انگور شانی پیکانی یکی از محبوب ترین میوه ها در سراسر جهان است.

حاوی ترکیبات فعال زیستی مختلفی مانند پروآنتوسیانیدین ها، آنتوسیانین ها، فلاونول ها، اسیدهای فنولیک و استیلبن ها است که محتویات آنها در پوست، پالپ و دانه انگور می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. ب

سیاری از مطالعات نشان داده اند که انگور دارای مزایای سلامتی مختلفی است، مانند اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، تعدیل کننده میکروبیوتای روده، ضد سرطان و محافظت از قلب.

انگور به عنوان میوه تازه مصرف می شود و همچنین به عنوان ماده اولیه برای تولید محصولات مختلف مانند شراب، آب انگور و کشمش استفاده می شود.

علاوه بر این، محصولات جانبی انگور مانند تفاله انگور و هسته انگور در صنایع غذایی کاربرد فراوانی دارند. در این مقاله، ترکیبات زیست فعال موجود در انگور بر اساس ادبیات منتشر شده در سال های اخیر به طور خلاصه خلاصه شده است.

علاوه بر این، فواید سلامتی انگور و اجزای زیست فعال آن با توجه ویژه به مکانیسم‌های اساسی مورد بحث قرار می‌گیرد.

علاوه بر این، کاربردهای انگور در صنایع غذایی، به ویژه کاربرد تفاله انگور و هسته انگور مشخص شده است. این مقاله می تواند به درک فواید و مکانیسم های سلامتی انگور و ترکیبات زیست فعال آن و همچنین ترویج استفاده از انگور در صنایع غذایی کمک کند.

انگورمیوه ای لذیذ و مغذی با سابقه کشت طولانی است و هنوز هم جزو پرتولیدترین میوه ها در جهان است.

تولید سالانه انگور تقریباً 75 میلیون تن است که بیشترین تولید را در اروپا (حدود 41٪) و پس از آن آسیا (29٪) و قاره آمریکا (21٪) دارد.

بسیاری از مطالعات گزارش کرده‌اند که انگور فعالیت‌های بیولوژیکی مختلفی را نشان می‌دهد، مانند فعالیت‌های آنتی اکسیدانی، تنظیم‌کننده میکروبیوتای روده، محافظت از قلب، ضد دیابتو فعالیت‌های ضد سرطان.

به عنوان مثال، یک کارآزمایی بالینی تصادفی دوسوکور، کنترل شده با دارونما (RCT) نشان داد که مصرف 46 گرم پودر انگور لیوفیلیزه (معادل 252 گرم انگور تازه) منجر به فعالیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی در مردان مبتلا به سندرم متابولیک می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.