خشک کردن هوای سنتی آلو دچار آسیب اکسیداتیو

افزایش رقابت در بازار جهانی آلوچه خشک نیشابور امروز راه هایی را برای بهبود کارایی فرآیند و کیفیت مطلوب محصول ارجاع می دهد.

بنابراین، برای افزایش جهانی شدن و آگاهی مصرف کنندگان، لازم است اثرات زیانباری مانند تغییرات فیزیکی و شیمیایی در طول آلو به حداقل برسد.

در فرآیند خشک کردن هوای سنتی آلو دچار آسیب اکسیداتیو، قهوه ای شدن، از دست دادن طعم و انقباض می شود که منجر به کاهش کیفیت حسی و تغذیه ای محصولات می شود. برای بهبود کیفیت محصول و کاهش زمان خشک کردن، آبگیری اسمزی می تواند یک روش سودمند برای خشک کردن آلو باشد.

این یک پیش تصفیه برای میوه ها و آلوچه خشک جنگلی سبزیجات قبل از خشک کردن [5] و سایر پردازش های گرمایی مانند کنسرو کردن، انجماد و حداقل پردازش است زیرا آبگیری اسمزی رطوبت محصول را کاهش نمی دهد.

هدف از این مقاله بررسی ویژگی های فیزیکی، فواید سلامتی، خواص تغذیه ای و آنتی اکسیدانی آلو است.

با توجه به انواع شناخته شده آلو، تعجب آور نیست که این آلو دارای میراث و مکان های مختلف در سراسر جهان است. عمل کشت از دوران ماقبل تاریخ انجام شده است، شاید طولانی تر از هر نوع میوه ای به جز سیب.

اولین داده های آلوچه خشک مراغه خانگی شناخته شده آلو می گوید که آلو منشاء چین، 470 سال قبل از میلاد است. تصور می‌شود که آلوهای اروپایی حدود دو هزار سال پیش کشف شده‌اند که منشأ آن در نواحی نزدیک اروپای شرقی یا آسیای غربی است.

در دوران روم باستان، 300 نوع آلو اروپایی ذکر شده است. زائران آلوهای اروپایی را در قرن هفدهم به آمریکا معرفی کردند.

آلوهای ژاپنی در واقع از چین به جای ژاپن منشا گرفته اند. 200-400 سال پیش به ژاپن معرفی شد [7] و از آنجا در سراسر جهان منتشر شد.

آلو ممکن است یکی از اولین آلوچه خشک آفتابی میوه هایی باشد که توسط انسان اهلی شده است.

بقایای آلو در محوطه های باستانی عصر نوسنگی به همراه زیتون، انگور و انجیر یافت شده است.

امروزه آلو در تمام کشورهای آب و هوای معتدل دنیا کشت می شود. اروپا ابتدا آلوی اروپایی (Prunusdomestica) را پرورش داد، آمریکا ابتدا آلوی آمریکایی (Prunus Americana) را پرورش داد، آسیای جنوبی آلوی گیلاس (Prunuscerasifera) را کشت، و آسیای غربی آلو دامسون (Prunussalicina) را پرورش داد.

 • منابع:
  1. Plums: A Brief Introduction
 • تبلیغات: 
  1. توپ فوتبال رباتیکی که فوتبالیستها را به دردسر انداخت!!
  2. ماجرای شفای بیماری با سفال!!!!
  3. زنده شدن مرد ایرانی با خوردن مایع ظرفشویی!!
  4. با ژل به راحتی دیوار اتاق خود را رنگ نمایید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.