خرید و فروش بهترین نوع نبات دندانه درجه یک با قیمت مناسب در بازار مشهد

نبات نوعی شیرینی بوده، که برای تهیه آن، از محلول اشباع آب و شکر استفاده می شود. نبات ها از لحاظ طعم، شکل و رنگ انواع متنوعی دارند. معروف ترین آن ها نبات زعفرانی است و طرفداران بسیاری دارد. طبع نبات گرم است و معمولا بعد از غذا های سرد و یا هنگامی که فرد احساس بیحالی کرده و سردی بر او غالب شده است، استفاده می شود. این محصول خواص بسیار زیادی دارد و اگر در حد اعتدال مصرف شود، برای بدن بسیار مفید خواهد بود. پر مصرف ترین نوع این محصول، نبات های چوبی و شاخه ای می باشد. از آن برای شیرین کردن چای و انواع دمنوش ها نیز، استفاده می کنند.  یکی از بهترین شکل نبات ها، نبات دندانه می باشد. شما می توانید خرید شاخه نبات عروس و نبات دندانه درجه یک را در تمام فروشگاه های مواد غذایی و مراکز خرید، انجام دهید. با این مقاله همراه شوید تا بدانید نبات دندانه به چه صورت تهیه شده و چه ویژگی هایی دارد. همچنین می توانید انواع نبات را نیز بهتر بشناسید.

خرید و فروش بهترین نوع نبات دندانه درجه یک با قیمت مناسب در بازار مشهد

قیمت روز نبات دندانه درجه یک در بازار مشهد

قیمت روز نبات دندانه درجه یک در بازار مشهد

حال در این قسمت می خواهیم بدانیم که نبات دندانه چیست و چگونه تهیه می شود؟

نبات دندانه در واقع خرده نبات چوبی می باشد و برای استفاده نیاز ندارد که تکه تکه شود. شکل این نبات به صورت تکه های کوچک می باشد. این محصول به دلیل ریز بودن براحتی در چای یا دمنوش ها حل می شود و بسار پر کاربرد است.

قند و شکر از لحاظ ساختاری با نبات تفاوتی ندارند و همه ی آن ها از ساکارز تشکیل می شوند. تنها تفاوت میان این محصولات، در اندازه ی بلور ها است. قند و شکر بلور های بسیار ریزی دارند، اما نبات از بلور های درشتی تشکیل شده، به طوری که بلور های آن قابل مشاهده می باشد. طبع نبات نیز بسیار گرم تر از دو محصول دیگر است.

برای تهیه ی نبات، ابتدا محلولی اشباع از شکر تهیه می کنند و آن را به خوبی می جوشانند تا شکر به طور کامل حل شود. سپس محلول را به ظرف دیگری که نخ هایی در آن کشیده شده است، منتقل می کنند. پس از سرد شدن محلول متبلور شده و نبات تشکیل می گردد.

انواع مختلف نبات عبارتند از:

 • نبات مخلوط
 • نبات چوبی
 • نبات دندانه
 • نبات شاخه
 • پرده نبات
 • پودر نبات
 • شیره نبات

قبل از خرید این محصول، باید بدانید که نبات خوب چه ویژگی هایی دارد؟

نبات خوب ممکن است ساده یا زعفرانی باشد. بلور های نبات باید درشت باشند و شفاف و هرگز در آن از جوهر قند استفاده نشده باشد. هرچه نبات از لحاظ قطر ضخامت کمتری داشته باشد، هنگام خرد کردن و استفاده، راحت تر خواهد بود. البته باید بدانید که ملاک تشخیص نبات خوب، در واقع شفاف بودن آن است، که نشان می دهد، در آن هیچ گونه ناخالصی ای، وجود ندارد.

جدیدترین مدل های قند و نبات دندانه در بازار

جدیدترین مدل های قند و نبات دندانه در بازارحال به شما توضیح مختصری، راجب هر یک از انواع نبات خواهیم داد تا این محصول را بهتر بشناسید.

نبات مخلوط که به آن نبات تخته نیز می گویند، معمولا در کف پاتیل تشکیل می شود. در کف پاتیل به علت آن که غلظت محلول بسار زیاد است، نبات به شکل تخته ای تشکیل می شود. این نبات شکل نامنظمی دارد و به صورت فله ای نیز به فروش می رسد.

در نبات های چوبی، چوب هایی در اندازه های یکسان را سه بار می جوشانند و سپس استفاده می کنند. در این محصول بلور های نبات در نیمه ی بالایی چوب تشکیل می شود و به نوعی نبات دسته دار خواهد شد. این نبات ها به دلیل زیبایی و سهولت استفاده، بسیار پر طرفدارند و بسیاری در مهمانی ها و کافی شاپ ها از آن استفاده می کنند.

نبات دندانه که به آن نگین نبات نیز می گویند از شکنندگی زیادی برخوردار است. این محصول که که از دانه های کوچک نبات تشکیل می شود، براحتی حل می گردد و از قیمت مناسبی نسبت به نبات های مجلسی برخوردار است.

شاخه نبات معمولا در سفره های عقد و عروسی برای تزئین استفاده می شود. شاخه نبات در واقع شکلی از نبات است، که بلور های آن به دور نخی پنبه ای تشکیل می شوند. این محصول قدمت زیادی دارد و از قدیم نبات به این صورت تهیه می شد.

فروش عمده نبات شاخه و چوبی

فروش عمده نبات شاخه و چوبیممکن است اسم پرده نبات را کمتر شنیده باشید. این نبات در روی پاتیل تشکیل می شود و تنها تفاوتش با انواع دیگر این محصول، نازک تر و ترد تر بودن آن می باشد. نبات پودری در واقع از خرد کردن نبات ها تهیه می شود و به جای شکر مورد استفاده قرار می گیرد. این نبات هم به دلیل ریز بودن ذرات، به خوبی حل می شود. شیره نبات، در واقع نبات مایع می باشد که برای تهیه ی شربت ها کاربرد دارد.

تهیه نبات استاندارد بسیار مهم است. ابتدا نوع نباتی را که می خواهید خریداری کنید مشخص کنید. باید بدانید که نبات شاخه و نبات های چوبی برای پذیرایی در مهمانی ها، به خاطر شکل یکنواخت و زیبایی که دارند، بهتر می باشند. اما برای مصارف خانگی، می توانید هر نوع از این محصول را که دوست دارید، انتخاب نمایید. مرکز فروش نبات دندانه در همه ی شهر ها مشخص بوده و به راحتی پیدا می شود.

همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد، آبنبات یکی از خوراکی های دوست داشتنی در بین کودکان است. البته شکل های جدید و متنوع آن ها باعث شده، که بزرگسالان نیز، این محصول را بسیار دوست داشته باشند.

آبنبات ها هم از محلول آب و شکر و افزودنی های مختلف تهیه می شوند. فرآیند تولید این محصول پیچیده تر می باشد و تا ۱۰ سال پیش تنها ۵ کشور اروپایی بودند که، از تکنولوژی تولید این محصول برخوردار بوده و آن را تولید می کردند. اما امروزه کشور ما نیز از این تکنولوژی استفاده می کند و انواع آبنبات را تولید می نماید.

تولید انواع نبات درجه یک در انواع چوب دار،شاخه نبات و دندانه ای

تولید انواع نبات درجه یک در انواع چوب دار،شاخه نبات و دندانه ای

نبات زعفرانی، یکی از نبات هایی است که زیاد استفاده می شود. نبات خواص زیادی برای بدن دارد و در این جا می خواهیم به بخشی از آن ها بپردازیم:

خاصیت انواع نبات عبارتست از:

 • طعم بهتر نسبت به قند و شکر
 • خواص بیشتر نسبت به سایر شیرین کننده های چای و دمنوش
 • ضد نفخ
 • ملین
 • رفع سردی بدن
 • درمان سرفه با مکیدن تکه ای نبات
 • رفع خستگی و کسالت و افزایش انرژی بدن
 • کاهش درد های شکم و معده
 • در دوران قاعدگی باعث کاهش درد و بی حالی می شود
 • رفع بلغم
 • درمان مشکلات گوارشی

در طب سنتی گفته شده است، که علت بسیاری از بیماری ها و سرطان ها، سردی قسمت های مختلف بدن می باشد. منظور از سردی، غالب شدن طبع سرد بر آن نقطه از بدن است. نبات می تواند به سرعت بدن را گرم کرده و این سردی را از بین ببرد و بدین ترتیب از بسیاری از بیماری ها، جلوگیری کند.

همانطور که می بینید این خوراکی که به آن اهمیت کمی می دهیم، تا چه حد می تواند مفید باشد و حال بدن را خوب کند. قیمت نبات دندانه، نسبت به سایر نبات ها ارزان تر می باشد و خرید آن به صرفه خواهد بود. فروش نبات دندانه نیز در همه جای کشور انجام می شود.

لیست قیمت نبات دندانه باکیفیت

لیست قیمت نبات دندانه باکیفیت

مشخصات نبات دندانه را در قسمت های قبل به طور مفصل گفتیم و حال شما این محصول را به خوبی می شناسید. نمایندگی نبات دندانه، انواع این محصول را با طعم های مختلف عرضه می کند و شما با توجه به زائقه ی خود، از میان آن ها می توانید انتخاب نمایید.

معمولا بیشتر افراد نبات های ساده و زعفرانی را بیشتر می پسندند. نبات زعفرانی تمام خواص زعفران را نیز دارد. زعفران طبع گرمی داشته و نشاط آور می باشد. نبات زعفرانی طبع گرم تری نسبت به نبات های ساده دارد و زعفران باعث شده که رنگ طلائی و زیبایی را نیز داشته باشد.

برای خوردن دمنوش ها این دو نبات بیشتر توصیه می شود. بسیاری آب جوش را نیز همراه با نبات زعفرانی مصرف می کنند. واردکنندگان نبات دندانه زیاد نیستند؛ زیرا این محصول در کشور خودمان با بالاترین کیفیت تولید می شود.

نبات داغ به نباتی گفته می شود که، در آب جوش حل شود و به صورت گرم مصرف گردد. نبات داغ برای نفخ شدید و دل درد بسیار مفید می باشد و در گذشته از آن استفاده ی زیادی می کردند و آن را به عنوان یک داروی مقوی می شناختند. نبات به عنوان یک محصول شناخته شده در کشور، مصرف زیادی دارد.

قند از کله قند و کله قند از چغندر قند تهیه می شود. برای تهیه ی این محصول از دو روش استفاده می شود:

 • روش تبلور
 • روش قالب زدن و پرس کردن

از روش تبلور برای تولید کله قند های بزرگ استفاده می کنند. به دلیل طولانی و پیچیده بودن فرآیند تولید قند، تنها به آن اشاره ی کوچکی کردیم و نمی توان آن را در این مقاله به طور کامل آورد.

لیست بزرگترین مراکز فروش نبات و آبنبات زعفرانی در مشهد

لیست بزرگترین مراکز فروش نبات و آبنبات زعفرانی در مشهد

نبات دندانه چوبی، به دلیل داشتن چوب، هنگام استفاده بسیار راحت تر می باشد. این محصول از سوغات کشورمان، به ویژه استان خراسان رضوی است. در مشهد می توانید انواع نبات را که در بسته بندی های زیبا، برای سوغاتی تهیه شده اند را، خریداری نمایید. سعی کنید هنگام خرید به نوع نبات و شفافیت آن دقت کنید.

یکی دیگر از شهر های تولید کننده ی این محصول اصفهان می باشد. اصفهان سوغاتی های خوراکی بسیاری دارد و در حوزه ی تولید قند و نبات نیز، در این شهر کارخانه های زیادی احداث شده است. باید بدانید که نبات های طعم دار گیاهی از نبات های ساده، گرانتر می باشند. البته همه ی افراد ممکن است این محصولات را نپسندند اما از لحاظ خواص بسیار مفید تر بوده و شکل زیبایی هم دارند.

اگر به دنبال نباتی ساده برای خرید هستید، از یک برند نبات دندانه باکیفیت استفاده نمایید. با کمی جستجو می توانید، بهترین برند این محصول را پیدا کنید. البته در هنگام خرید هم می توانید از شکل نبات، به کیفیت آن، پی ببرید. سعی کنید همیشه نبات های شفاف را انتخاب نمایید و روی بسته بندی را بخوانید تا مطمئن شوید که در تهیه ی آن، از جوهر قند یا سایر مواد شیمیایی استفاده نشده باشد. و به عنوان نکته ی آخر، محصولی با کیفیت و دارای علامت استاندارد را تهیه نمایید.

صادرات بهترین نوع نبات در سال ۹۸

صادرات بهترین نوع نبات در سال 98نبات دندانه ارزان، از نوع سفید نبات می باشد. نبات های زعفرانی، به دلیل قیمت بالای زعفران، گران تر هستند.

صادرات نبات دندانه، از کشور ما به بسیاری از کشور های اروپایی انجام می شود. البته کشور های شرقی، بیشتر طرفدار این محصول هستند. این محصول به کشور هایی چون: ترکیه، امارات، عراق و … ارسال می شود و ارز آوری خوبی برای کشور دارد.

صادرکنندگان نبات دندانه، همواره سود زیادی را از این محصول می برند. این محصول پس از تولید، در بسته بندی های زیبایی قرار گرفته و آماده برای ارسال به سایر کشور ها می شود. نبات هم مانند محصولات دیگر، به صورت عمده و فله نیز، به فروش می رسد. بسیاری از فروشگاه ها این محصول را به صورت فله عرضه می کنند و با توجه به وزن خریداری شده، قیمت آن مشخص می شود. نبات های شاخه و چوبی اگر به صورت عمده تهیه شوند، قیمت مناسب تری خواهند داشت.

محصولات پس از بسته بندی گرانتر خواهند شد؛ زیرا هزینه ی بسته بندی اضافه می شود. همچنین نامدار شدن محصول نیز، به ارزش آن افزوده و قیمت آن را بیشتر می کند.

در افراد دیابتی، مصرف این محصول باید به شدت کنترل شود. نبات طعم دار از میزان زیادی ساکارز برخوردار بوده که قند خون را بالا می برد. در افراد دیابتی قند خون بالا می باشد و بهتر است از نبات به مقدار بسیار کم استفاده کنند و یا به کل این محصول را نخورند.

خریداران عمده نبات و آبنبات در بازار مشهد

خریداران عمده نبات و آبنبات در بازار مشهد

خریداران نبات دندانه، همواره به دنبال بهترین و با کیفیت ترین محصول می گردند. بعضی از افراد ترجیح می دهند، انواع بسته بندی و دارای برند این محصول را تهیه نمایند. باید بدانید که تنوع برند در حوزه ی نبات ها زیاد می باشد و در هنگام انتخاب، باید بسیار دقت کنید.

از پودر نبات در هتل ها معمولا استفاده می شود. این محصول که بافتش کمی درشت تر از شکر می باشد، به راحتی در چای یا دمنوش حل می شود و مزه ی به مراتب بهتری از قند و شکر دارد.

جدیدترین نوع نبات دندانه، نبات دندانه مغزی می باشد. در این نبات ها از گیاهانی چون دارچین، هل، چای ترش، گل محمدی و سایر گیاهان دارویی استفاده شده است. همه ی این گیاه ها در طب سنتی توصیه شده اند و مصرف آن ها مفید است. مثلا دارچین و گل محمدی لاغر کننده می باشند و به سوختن چربی های اضافی بدن کمک می کنند. نبات تهیه شده با این گیاهان، از خواص بالایی برخوردار است و طعم دلپذیری نیز، خواهد داشت. این محصول معمولا با آب جوش مصرف می شود.

 هر شرکت نبات دندانه، در تلاش است تا این نبات را با بهترین کیفیت ممکن تهیه نماید تا بتواند با محصولات موجود در بازار رغابت کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.