تاثیر مثبت چای دوغزال سیاه در کاهش استرس قبل از کنکور در دانش آموزان

چای دوغزال سیاه با خاستگاه هندوستان با برگ های Camellia sinensis assamica دم می شود.

اگرچه چای از نظر فنی یک چای سیاه است، اما طعم و فرآیند آماده سازی خاصی دارد که آن را متمایز می کند. معمولاً با شیر گرم، شکر و ادویه های معطر مانند زنجبیل و دارچین دم می شود. مانند بسیاری از چای های سیاه، حاوی کافئین است.

مشخصات طعم چای: تا حد زیادی به مواد استفاده شده بستگی دارد، اما تمایل به طعم تند و شیرین دارد.انواع محبوب چای چای: چای ماسالا، چای آدراک (زنجبیل)، چای الایچی (هل)، چای تولسی

چای اولانگ: چای اولانگ یا ولونگ نیمه اکسید شده است و در فصل دیرتر از چای سبز چیده می شود. برگ‌ها از گیاه کاملیا سیننسیس می‌آیند و با پرتاب یا تکان دادن در سبدها کبود می‌شوند، که فرآیند اکسیداسیون را تغییر می‌دهد.

چای

آنها برای جلوگیری از اکسیداسیون تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند، که می تواند بر اساس منطقه متفاوت باشد و طعم های مختلفی ایجاد کند.

در حالی که چای پر سفید کمتری نسبت به چای سیاه دارد، کافئین بیشتری نسبت به چای سبز دارد.

مشخصات طعم چای اولانگ: بسته به سطح اکسیداسیون از روشن و معطر تا تیره و پر بدن متغیر است. انواع محبوب چای سفید: تی کوان یین (الهه آهنین رحمت) و دان کونگ (چای ققنوس)

چای ماچا: چای ماچا از برگ های آسیاب شده چای سبز دم می شود و یک ماده پودری تشکیل می دهد. سپس پودر را با آب داغ هم می زنیم تا چای درست شود.

با توجه به محتوای کلروفیل بالای پودر، چای ماچا حاوی مواد مغذی و فواید زیادی برای سلامتی از جمله کمک به پیشگیری از بیماری قلبی است. با توجه به نحوه ساخت ماچا، حاوی کافئین بیشتری نسبت به چای سبز معمولی است.

مشخصات طعم چای ماچا: صاف یا دانه ای، بسته به کیفیت، کمی شیرین، خاکی،انواع محبوب چای ماچا: ماچای تشریفاتی، ماچای آشپزی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.