استفاده از قاشق یکبار مصرف ارزان مراسم عروسی را به عزا تبدیل کرد

همان طور که می دانید قاشق یکبار مصرف ارزان که زیست تخریب پذیر هم هستند از سه نوع آرد در ترکیبات و غلظت های مختلف تهیه شد.

از آردهای زیر استفاده شد: آرد گندم (Mlýny J. Voženílek, spol. s r.o., Předměřice nad Labem, جمهوری چک)، آرد صاف ارزن (با نام تجاری: Natural) و آرد انگور (با نام تجاری: Health from Nature). همه مواد با هم مخلوط شدند تا خمیر سفتی به دست آید که در قالب قاشق سیلیکونی پر شد.

قاشق ها به مدت 10 دقیقه در دمای 180 درجه سانتیگراد (فر ELENA، UNOX، Cadoneghe، ایتالیا) پخته شدند. چهار دسته از قاشق های زیست تخریب پذیر تولید تجربی در دمای 240 درجه سانتیگراد پخته شدند.

قاشق

در مجموع 32 دسته از قاشق های زیست تخریب پذیر تهیه شد. اطلاعات کامل در مورد قاشق های زیست تخریب پذیر تولید شده به صورت آزمایشی در جدول 1 نشان داده شده است.

قاشق های تولید شده آزمایشی در 60 دقیقه در دمای 60 درجه سانتی گراد خشک شدند (خشک کن مورد استفاده: SNACKMAKER FD500، Liberec، جمهوری چک). نمونه هایی از قاشق های زیست تخریب پذیر تولید شده به صورت تجربی است.

بافت (سختی) قاشق های زیست تخریب پذیر تولید تجربی قبل و بعد از خشک شدن اندازه گیری شد. با توجه به ویژگی‌های بافتی، شش دسته از قاشق‌های زیست تخریب‌پذیر تولید شده تجربی با بالاترین سختی با آنالیزهای شیمیایی زیر مورد ارزیابی قرار گرفتند.

محتوای فنل کل (TPC)، قدرت آنتی‌اکسیدانی کاهنده آهن (FRAP) و 2،2-دی فنیل-1-پیکریل هیدرازیل. DPPH). سختی قاشق های زیست تخریب پذیر با چهار قاشق پلاستیکی مختلف خریداری شده در برنو (جمهوری چک > فروشگاه تسکو) مقایسه شد.

برچسب قاشق های پلاستیکی نشان می دهد که آنها از پلی استایرن تشکیل شده اند و برای استفاده در محدوده دمایی از 10- تا در نظر گرفته شده اند. + 70 درجه سانتی گراد رنگ قاشق های پلاستیکی سفید و سبز بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.